(UŽIVO) Het-trik Moraeša! Dinamo – Partizan 4:1 (FOTO) (VIDEO)

Stigli smo do poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope. Partizan u Kijevu u četvrtak od 19 časova igra meč protiv Dinama i eventualnom pobedom bi zauzeli prvo mesto u grupi i time sebi dodelili „lakšeg“ rivala u šesnaestini finala Lige Evrope.

Uz Espreso aplikaciju ni jedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!

Ukrajinska ekipa se nalazi na prvom mestu sa 10 bodova, dok su crno-beli na drugom sa osvojenih 8 bodova. Prethodni meč su odigrali u oktobru, i Partizan je bio nadomak pobede ali su prokockali stečenu prednost na poluvremenu od 2:0, i na kraju izgubili na svom terenu rezultatom 3:2.

Još nisu poznati svi učesnii nokaut-faze Lige Evrope, a evo timova koji takmičenje u Evropi nastavljaju kao trećeplasirani iz Lige Šampiona:

CSKA, Seltik, Atletiko, Sporting, Napoli, Dortmund, Spartak Moskva i Lajpcig.

Trener Partizana Miroslav Đukić rekao je da će njegova ekipa svim silama pokušati da pobedi Dinamo u Kijevu i osvoji prvo mesto u Grupi B Lige Evropa.

POZNATE TEŽINE POVREDA ČLANOVA TV PARTIZAN! Evo šta se zaista dogodilo u Kijevu i zbog čega su nedužni momci pretučeni! (VIDEO)

– Očekuje nas lep meč. Neće biti tenzije, jer nema neizvesnosti oko plasmana. Ipak, obe ekipe žele prvo mesto, pa očekujem dobru fudbalsku predstavu. Postoji mogućnost da rotiramo, ali pokušaćemo da pobedimo. Znamo da igramo protiv velikog protivnika, ali Partizan ima obavezu da osvoji prvo mesto. To ćemo svim silama pokušati – rekao je Đukić

Sva dešavanja sa ovog meča možete pratiti uz naš lajv-blog.

78. minut – Moraeš postiže treći gol, ovoga puta sa bele tačke, i upotpunjuje svoj het trik.

77. minut – Penal za Dinamo.

70. minut – U igri je i Ognjen Ožegović. Ali, čini se da Partizan nema snage za preokret.

58. minut – Šta sada brani golman Dinama. Tavamba je šutirao sa četiri metra, a Boščan je odbranio glavom! Sjajna intervencija, iako komentator na javnom servisu kaže da je slučajno! NIJE SLUČAJNO!

50. minut – Probao je Pantić sa 20 metara iskosa, ali je odlično odbranio golman Dinama. Velika šansa odlazi u nepovrat.

47. minut – I levi bek Nemanja Miletić dobio je žuti karton, pa ni on neće igrati u prvom meču plejofa. Doduše, njega ima ko da zameni – Antonov.

46. minut – Utakmica je nastavljena.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45+3 minut – MARKO JEVTOVIĆ VRAĆA NADU PARTIZANU! 3:1 za Dinamo, momak sa topom u nozi strelac sa bele tačke.

45+2 minut – Penal za Partizan, Suma je pao u kaznenom prostoru, sudija nije imao o čemu da razmišlja.

45. minut – Prvo poluvreme je produženo čak tri minuta. Nova šansa za Dinamo, ali srećom samo spoljni deo mreže.

41. minut – Topovski udari pucaju sve vreme, morala je i žandarmerija da ulazi pored terena u Kijevu.

39. minut – Everton dobija žuti karton i propustiće naredni meč u Ligi Evrope. Ne preterano pametan potez, neće moći da pomogne timu u prvoj utakmici plejofa.

37. minut – Solomon je probao da šutne sa 20-ak metara, pokušava da se nametne Đukiću, ali je njegov šut izblokiran.

31. minut – 3:0 za Dinamo. Katastrofa za Partizan. Moraeš je strelac, a opet je Morozjuk asistent Kardinalna greška Dače Pantića je prethodila pogotku.

28. minut – Ponovo Morozjuk, sada u ulozi asistenta. 2:0 vodi domaćin. Dinamo lagano kontroliše meč i teško da će crno-beli moći da se vrate posle ovoga.Moraeš je strelac.

15. minut – Stojković je morao da interveniše posle pokušaja domaćih iz prekida.

11. minut – Udarac glavom crno-belih posle kornera, ali ništa od gola.

6. minut – Morozjuk je strelac vodećeg pogotka za Dinamo. Šutirao je Moraeš, Stojković je odbio loptu, a na nju naleteo ukrajinski reprezentativac.

5. minut– Prema prvim informacijama, na stadionu u Kijevu je oko 10 hiljada navijača. Everton je pogodio prečku.

19:00 – UTAKMICA JE POČELA!

18.57 – Sve je spremno za početak utakmice. Neka je sa srećom, crno-beli…

18.55 – Inače, kvota na Partizan pred ovaj meč je 5.25, a na Dinamo 1.65.

18:50 – Vazura: Pitam se šta bi bilo da se ovo desilo u Beogradu! (VIDEO)

BRATSKI OKRŠAJ ILI ĆE BEOGRAD BITI RATNA ZONA: Oni su ispali iz LŠ u LE i čekaju Partizan, a nadamo se i Zvezdu! (FOTO)