Domaći WordPress hosting

(UŽIVO/VIDEO) ĐOKOVIĆ – KOLŠRAJBER! Novak brejkom otvara drugi set

Filip Kolšrajber je pobedio domaćeg tenisera Marka Čekinata sa 6:3, 6:3. Nemac je pobedom zakazao treći ovogodišnji duel sa Novakom, kojeg je pobedio u Indijan Velsu, ali od kojeg je poražen u Monte Karlu.

I Novaku će ovo biti drugi meč, pošto je prethodno tokom dana preslišao Denisa Šapovalova 6:1, 6:3 za 68 minuta igre.

TOK MEČA

ĐOKOVIĆ – KOLŠRAJBER 1:0, 6:3

Drugi set

1:0 – Brejk! Đoković ekspresno dolazi do prednosti na račun rivala u drugom setu. Novaku se baš žuri što pre da završi ovaj meč.

Prvi set

6:3 – Set! Poveo je Novak 40:15, ali onda prokockao, prvu, pa drugu set loptu. Međutim, treća je bila srećna. Posle 37 minuta igre Srbin vodi 1:0 u meču.

5:3 – Nemac je i dalje u setu, ali sada Novak servira za prvi set.

5:2 – Važan gem za Novaka! Dosta mnogo, nekoliko izjednačenja ali gem je pripao Đokoviću. Koliko je bio važan potvrdio je Srbin urlikom na kraju gema.

4:2 – Kolšrajber bez problema dolazi do novog servis gema i ponovo smanjuje zaostatak.

4:1 – Bio je Novak na prvom testu, Filip je poveo 30:0 na njegov servis gem, ali lakim poena se prvi teniser spasao, a onda potvrdio vođstvo.

3:1 – Kolšrajber osvaja prvi gem u meči i smanjuje prednost srpskog tenisera.

3:0 – Na terenu je samo 10 minuta i već ima ubedljivu prednost. Srbin kao da već tokom dana nije odigrao jedan meč.

2:0 – Brejk Novaka! Prvi teniser sveta prvu priliku u setu iskoristio je da izvrši pritisak na rivala i uspeo je. Igralo se na razliku i kada je trebalo bio je najbolji oduzeo je Nemcu servis gem i meč nije mogao bolje da počne.

1:0 – Sjajan početak meča. Bez izgubljenog poena Đoković osvaja prvi gem u prvom setu.