Nedavno je podelio video „kako izgleda ponoć na Antarktiku,“ što je izazvalo oduševljenje i zbunjenost među pratiocima.
Mnogi istraživači smatraju Antarktik „najvažnijom prirodnom laboratorijom“ i mestom gde se mogu doživeti spektakularni prirodni fenomeni.
Jedan od njih je i polarni dan, kada Sunce ostaje vidljivo 24 sata dnevno, fenomen koji se događa severno od Arktičkog kruga i na Antarktiku.
Trajanje polarne svetlosti varira od lokacije – od 20 sati blizu krugova do čak šest meseci na polovima. Suprotan fenomen je polarna noć, kada Sunce uopšte ne izlazi.
U svom videu, Džordan je pokazao sat koji je prikazivao šest minuta posle ponoći, a zatim izašao napolje u jarku dnevnu svetlost. Prizor je ostavio njegove pratioce bez teksta, a mnoge zanima kako istraživači uspevaju da spavaju bez mraka.
Video je brzo postao viralan i prikupio preko 6,7 miliona pregleda. Jedan korisnik je duhovito primetio: „Bar imate Sunce, dok mi u Velikoj Britaniji imamo samo nekoliko sati sivog neba pre nego što padne mrak.“
Ovaj fascinantni video privlači sve koji žele da saznaju više o životu i radu na misterioznom Antarktiku – mestu na kojem ponoć može izgledati kao najsunčaniji dan!
Dodaj komentar