Radio BalkanFox

Osnivač OnlyFans-a ulazi u TikTok rat ponuda

Osnivač OnlyFans-a, Tim Stokely, pokušava da kupi TikTok-ov biznis u SAD-u pre roka 5. aprila, zbog novih američkih zakona. Njegov startap Zoop nudi pravedniji model za kreatore, izazivajući konkurenciju tehnoloških giganta poput Amazona i Oracle-a.

U iznenađujućem obratu događaja, kreator OnlyFans-a Tim Stokely je napravio poslednju ponudu da kupi TikTok-ov biznis u SAD-u od njegove kineske matične kompanije, ByteDance.

shutterstock-onlyfans-2.jpg

Foto: Shutterstock

Stokely, zajedno sa njegovim startapom za društvene mreže Zoop i blockchain kompanijom The Hbar Foundation, ima za cilj da stekne popularnu aplikaciju za deljenje videa pre predstojećeg roka 5. april.

U planu je i proširenje korisničke baze kroz inovativne marketinške strategije i saradnje sa influenserima. Očekuje se da će ova platforma postati ključni igrač na tržištu društvenih mreža u narednim mesecima.

shutterstock-2339442245.jpg

Foto: Shutterstock

Pristup “kreatori na prvom mestu”

Zoop, koji je osnovao Stokely i strateg za marketing influensera RJ Phillips, predstavlja ovu ponudu kao priliku „David protiv Golijata“.

U izjavi dostavljenoj WIRED-u, kolektiv ima za cilj da uzdrma društvene mreže stavljanjem kreatora na prvo mesto sa pravednijim modelima deljenja prihoda. Ovaj potez bi mogao da uzdrma sektor i sruši etablirane tehnološke gigante kao što su Meta i Google.

Meta google.jpg

Foto: Shutterstock

Zašto ByteDance mora brzo da proda

Razlog za hitnost u dogovoru je novi američki zakon koji zahteva da TikTok bude prodat američkoj kompaniji zbog pitanja nacionalne bezbednosti. Ako ByteDance ne postigne dogovor do 5. aprila, aplikacija bi mogla biti zabranjena na celoj teritoriji SAD-a.

Zbog toga, mnoge kompanije vode rat za ponude sa nekoliko kupaca, a Zoop ulazi kao neočekivani ponuđač. Ovaj razvoj situacije stvara priliku za brzi rast Zoop-a i njegovih partnera u digitalnom prostoru. S obzirom na konkurenciju, sticanje TikTok-a mogao bi biti ključan korak za jačanje njihovih pozicija na globalnom tržištu. 

shutterstock_byte dance (3).jpg

Foto: Shutterstock

Bela kuća preuzima kontrolu nad prodajom

Za razliku od tipičnih poslovnih transakcija, ovaj dogovor se orkestrira od strane Bele kuće, a ne same ByteDance kompanije. RJ Phillips je otkrio da je njihov pravni tim direktno kontaktirao vladine zvaničnike kako bi započeo pregovore.

U međuvremenu, predsednik Donald Tramp je trebalo da razmotri više ponuda na privatnom sastanku u Ovalnoj kancelariji sa potpredsednikom JD Vance-om i ministrom trgovine Howardom Lutnick-om.

shutterstock-2429741159.jpg

Foto: Shutterstock

Ostali tehnološki giganti ulaze u rat za kupovinu TikToka

Zoop nije jedina firma zainteresovana za TikTok. Amazon je takođe izneo iznenadnu poslednju ponudu, iako izveštaji ukazuju na to da se ona ne razmatra ozbiljno.

Drugi mogući kupci su grupa američkih investitora predvođena suosnivačem Oracle-a Larryjem Ellison-om i privatnim kapitalnim gigantima Blackstone. Čak su i Perplexity AI i YouTube kreator MrBeast izrazili želju da kupe TikTok, prema izveštaju Tech Times-a ranije ove godine.


Kurir

radiobalkanfox

Dodaj komentar

Radio Balkanfox
Radio Balkanfox
OFFLINE LIVE
Radio Balkanfox Plus
Radio Balkanfox Plus
OFFLINE LIVE
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Pregledač zvučnih zapisa