Alkalna dijeta jedna je od najboljih ukoliko želite da dovede liniju u red
Alkalna dijeta za mršavljenje ima veliki broj pozitivnih efekata. Neki od tih efekata su i povećanje energije za obaljanje svakodnevnih aktivnosti, povećanje memorije i smanjenje glavobolja kao i uspostavljanje boljeg zdravlja srca.
Alkalna dijeta je zdrava i preporučuje se svima
Danas postoji veliki broj popularnih dijeta koje se koriste kako bi se skinuli suvišni kilogrami, i pre svega poboljšalo celokupno zdravlje što treba da bude krajnji cilj.
Dijeta se bazira na unosu namirnica koje stvaraju alkalnu sredinu u telu, poput svežeg voća, povrća, orašastih plodova i mahunarki, dok se izbegavaju kiseline namirnice kao što su meso, prerađena hrana i rafinisani šećeri.
Konzumiranje hrane kao što je sveže voće i povrće može dovesti do smanjenja kiselosti svih telesnih tečnosti. Na ovaj način se stvaraju uslovi za zaštitu i prevenciju stvaranja raznih gljivica kao što je gljivica kandide, zatim raka i srčanih bolesti. Još jedna od koristi koje donosi je i ubrzan gubitak kilograma usled odličnog balansa koji stvara organizmu čime se omogućava efikasnije funkcionisanje.
Ono što je važno reći je da se kod alkalne ishrane polazi od pretpostavke da je bazna hrana veoma delotvorna u prečišćavanju organizma, što je jako bitno s obzirom na svakodnevnu izloženost raznim štetnim materijama koje se nalaze u životnoj sredini kao i hrani koju jedemo. Smatra se da je potrebno i izbaciti višak proteina, ugljenih hidrata i kofeina iz organizma što se postiže baznom hranom. Sve ovo je razlog zašto se alkalna ishrana preporučuje svima koji su izloženi velikoj količini stresa, kao i onima koji jedu velike količine masa, mlečnih proizvoda i ostalih industrijskih prerađenih namirnica.
Ukoliko se odlučite za alkalnu ishranu potrebno je da u određenom vremenskom periodu proveravate pH odnos u telu analizom krvi i urina. Ukoliko urađene analize pokažu povećanu kiselost organizma, pre svega je potrebno uključiti velike količine alkalnih namirnica. Konzumiranjem alkalnih namirnica, pre svega stvarate dobro okruženje u organizmu koje može uticati na poboljšano opšte zdravlje organizma.
Povrće koje je dozvoljeno je: kelj, kupus, brokoli, karfiol, spanać, blitva, male količine crnog i belog luka, rotkvice, rotkve, bundeva, keleraba, špargle, sve vrste zelenih salata, paprika, paradajz, začinske trave, kao što su peršun, celerov list, majčina dušica, vlašac… Sve vrste voća možete jesti u dozvoljenim količinama.
Maslinovo ulje i ulje od susama su lekoviti i treba ih koristiti za prelivanje. Sipajte ih uvek u kašičicu, a jedna kafena kašičica sadrži pet grama ulja. Jela solite umereno. Kada je u pitanju termička obrada, idealni su kratkotrajno kuvanje u vodi, na pari ili namirnice pečene u rerni.
Paparazzo
Dodaj komentar