Radio BalkanFox

Buran ljubavni život Ursule Andres

Ona je žena koju pamtimo kao prvu Bond devojku, zanosnu lepoticu koja je iz mora izašla u belom bikiniju i zauvek ostala simbol seksepila. Ursula Andres danas puni 89 godina, a osim blistave karijere, iza nje je buran ljubavni život prepun strasti, skandala i slavnih muškaraca kojima je teško bilo da joj odole. Od glumaca, muzičara, reditelja, pa sve do princa – Ursula je volela snažno, slobodno i po sopstvenim pravilima.

Važila je za najlepšu ženu Holivuda
Važila je za najlepšu ženu Holivudafoto: Famous Artists Productions / Christophel Collection / Profimedia

Švajcarska glumica Ursula Andres danas proslavlja svoj 89. rođendan i iako je odavno povučena iz sveta glume, i dalje je sinonim za bezvremensku lepotu i ikonu zlatnog Holivuda.

 

Svet ju je upoznao 1962. kada je kao prva Bond devojka izašla iz mora u belom bikiniju u filmu „Dr. No“ i momentalno postala seks simbol planete. Taj legendarni kadar obeležio je njenu karijeru, ali i stvorio sliku žene kojoj niko ne može da odoli.

 

Danas, dok slavi svoj dan daleko od reflektora, njena biografija i dalje intrigira – ne samo zbog uspeha na filmskom platnu, već i zbog burnog ljubavnog života, punog velikih imena, strasti, ali i slomljenih srca.

 

Fatalna lepotica i duga lista osvojenih srca

 

Ursula Andres nije samo bila lepa – bila je inteligentna, samosvesna i izrazito harizmatična. Nije želela da bude „ukras“, već žena koja živi po sopstvenim pravilima. A ta pravila uključivala su i ljubavne priče kakve i danas izazivaju uzdahe i šok.

 

Njen prvi veliki brak bio je sa glumcem i rediteljem Džonom Derekom, za koga se udala 1957. godine. On je zbog nje ostavio ženu i decu, ali brak je trajao samo šest godina – navodno, upravo zbog njenih brojnih afera.

 

– Nikada nisam želela da pripadam samo jednom muškarcu. Bila sam stvorena da volim, ali ne i da se vežem – kazala je ona jednom prilikom.

 

Tokom 60-ih i 70-ih volela je najpoznatije muškarce tog doba. Ljubila je Marlona Branda, kojeg je opisala kao „divljeg, nepredvidivog i nezaboravnog“.

 

Bila je u vezi sa Džejmsom Dinom, iako kratko, a prijatelji su pričali da je on jedina osoba koja je umela da joj kaže „ne“. Ljubavni odnos sa Stivom Mekvinom bio je strastven i eksplozivan – on je bio ljubomoran i posesivan, a ona slobodna i neukrotiva.

 

Afera o kojoj se i danas priča

 

Jedna od njenih najpoznatijih veza bila je sa američkim glumcem Harijem Hamlinom, koji je od nje bio mlađi čak 15 godina. Upoznali su se na snimanju filma „Clash of the Titans“ 1979. godine, kada je ona imala 43, a on 28.

 

Uprkos osudi javnosti, njihova veza trajala je četiri godine i zajedno su dobili sina Dimitrija Aleksandra Hamlina, kojeg Ursula smatra svojim najvećim životnim dostignućem.

 

– Nisam želela brak, želela sam dete. Hari je bio savršen za to – izjavila je jednom prilikom.

 

Veza sa Džonom Kenedijem 

 

Dugo se spekulisalo i o njenoj vezi sa američkim predsednikom Džonom F. Kenedijem. Nije je nikada zvanično potvrdila, ali je značajno izjavila: – Neki muškarci vam poklanjaju cveće, neki nakit, a neki vam samo promene život.

 

Veze sa ženama

 

Ursula nikada nije bežala od kontroverzi. Otvoreno je govorila o svojoj biseksualnosti i priznala da je imala ljubavne afere i sa ženama, među kojima su bile i neke poznate ličnosti. Njen stav o tome bio je jednostavan: – Za ljubav nisu potrebne etikete.

 

Poslednji partneri i mirna starost

 

Iako je volela do kraja, poslednje godine života živi mirno i povučeno u svom domu u Švajcarskoj. Njeni poslednji poznati partneri bili su mlađi muškarci, a ona se nikada nije obazirala na komentare.

 

– Godine su samo broj, a ja sam uvek volela mlade muškarce jer oni me podsećaju na mladost i radost života – govorila je.

 

Upravo takva je bila njena reputacija – fatalna žena koju su muškarci obožavali, a žene joj često zavidno zamerale slobodu i smelost.

 

* Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.

 

BONUS VIDEO

Dženifer Lopez i Ben Aflek

 




Glossy

radiobalkanfox

Dodaj komentar

Radio Balkanfox
Radio Balkanfox
OFFLINE LIVE
Radio Balkanfox Plus
Radio Balkanfox Plus
OFFLINE LIVE
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
Pregledač zvučnih zapisa